W piątek (4 grudnia) Michael J. Saylor, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny notowanej na giełdzie w Nasdaq firmie wywiadowczej MicroStrategy Inc. (NASDAQ: MSTR), ujawnił, że jego firma kupiła więcej Bitcoinów.

11 sierpnia firma MicroStrategy ogłosiła w komunikacie prasowym, że „zakupiła 21 454 Bitcoinsów za łączną cenę 250 milionów USD“ w celu wykorzystania ich jako „głównego składnika aktywów rezerwy skarbowej“.

Saylor powiedział wtedy:

„Nasza decyzja o zainwestowaniu w Bitcoin System w tym czasie była po części spowodowana zbiegiem makro czynników wpływających na krajobraz ekonomiczny i biznesowy, który naszym zdaniem stwarza długoterminowe ryzyko dla naszego korporacyjnego programu skarbcowego – ryzyko, którym należy się aktywnie zająć.

„Te czynniki makro obejmują między innymi kryzys gospodarczy i zdrowia publicznego wywołany przez COVID-19, bezprecedensowe rządowe środki stymulacji finansowej, w tym luzowanie ilościowe przyjęte na całym świecie, a także niepewność polityczną i gospodarczą na świecie.

„Uważamy, że łącznie te i inne czynniki mogą mieć znaczący wpływ na deprecjację długoterminowej realnej wartości walut fiatowych i wielu innych konwencjonalnych rodzajów aktywów, w tym wielu aktywów tradycyjnie przechowywanych w ramach operacji skarbowych przedsiębiorstw“.

Następnie, 14 września, MicroStrategy ujawniła poprzez złożenie „Formularza 8-K“, że przyjęła nową Politykę Rezerw Skarbu, w wyniku czego jej udziały w Bitcoin „mogą wzrosnąć powyżej 250 mln USD inwestycji, które Spółka ujawniła 11 sierpnia 2020 r.“.

Następnego dnia Saylor przedstawił aktualizację dotyczącą inwestycji swojej firmy w Bitcoin:

27 października, MicroStrategy ogłosiła wezwanie do wypłaty zysków za 3 kwartał 2020 roku. Według transkrypcji (dostarczonej przez The Motley Fool), zarówno Saylor (dyrektor generalny spółki), jak i Phong Le, prezes i dyrektor finansowy spółki, mieli dostarczyć analitykom dodatkowych informacji na temat wyników za 3Q 2020.

Jeśli chodzi o Bitcoin, prezes MicroStrategy powiedział:

„…w ciągu kwartału zakupiliśmy około 38.250 Bitcoinów za łączną cenę 425 milionów dolarów. Odpowiada to średniej cenie około 11.111 dolarów za Bitcoin“.
„Zgodnie z naszą polityką rezerwy skarbowej, należy się spodziewać, że zakupimy dodatkowe Bitcoins, ponieważ generujemy gotówkę ponad to, czego potrzebujemy do prowadzenia działalności na co dzień lub do wykorzystania w innych celach korporacyjnych.“

Cóż, teraz okazuje się, że MicroStrategy zainwestowała więcej gotówki w Bitcoin, tym razem kupując 2.574 Bitcoins po cenie około 19.427 dolarów za Bitcoin.