Ripple & XRP może skorzystać z usług Biden Administration – Analityk

  • MagicPoopCannon wierzy, że wybory Bidena dla Departamentu Skarbu USA, SEC i OCC zapewnią niezbędną w Stanach Zjednoczonych jasność prawną w zakresie zasobów cyfrowych.
  • Magia jest optymistyczna, że zarówno Ripple, jak i XRP skorzystają z takiej przejrzystości.
  • Nominowana z Departamentu Skarbu USA, dr Janet Yellen, wyjaśniła ostatnio swoje uwagi dotyczące aktywów cyfrowych.
  • Dr Yellen zwrócił uwagę, że waluty kryptograficzne mogą być wykorzystywane do poprawy obecnego systemu finansowego

Popularny analityk Bitcoin i Crypto, MagicPoopCannon, jest optymistą, że wybory prezydenta Bidena do US Treasury, SEC i OCC, zapewni bardzo potrzebną przejrzystość regulacyjną w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, taka jasność będzie ostatecznie korzystna The News Spy dla Ripple’a i XRP, które są w trakcie procesu sądowego SEC twierdzącego, że Ripple przeprowadził niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Dokładne uwagi Magic na temat wyborów prezydenta Bidena można znaleźć poniżej.

Gary Gensler jest szefem SEC, Janet Yellen szefem Departamentu Skarbu USA, a Michael Barr, były szef Ripple’a, stanął na czele amerykańskiej OCC, dlatego też z pewnością będziemy się koncentrować na szeroko zakrojonej reformie regulacyjnej w USA, a ja jestem optymistą dla Ripple’a i XRP.

Nominowana przez Departament Skarbu USA, dr Yellen, wyjaśnia swoje komentarze na temat aktywów cyfrowych.

Na początku tego tygodnia, krypto-wers został wstrząśnięty komentarzami prezydenta Bidena wybór dla Skarbu Państwa, dr Janet Yellen. W wywiadzie udzielonym przez CNBC, dr Yellen wyraził obawę, że aktywa cyfrowe mogą być wykorzystywane w nielegalnych działaniach.

Jednakże, w oświadczeniu z 21 stycznia, dr Yellen wyjaśnił, że aktywa cyfrowe mogą również poprawić system finansowy. Jej dokładne uwagi były następujące.

Myślę, że ważne jest, abyśmy rozważyli korzyści płynące z walut kryptograficznych i innych aktywów cyfrowych, a także potencjał, jaki mają one dla poprawy efektywności systemu finansowego.

Jednocześnie wiemy, że mogą one być wykorzystywane do finansowania terroryzmu, ułatwiania prania pieniędzy i wspierania złośliwej działalności zagrażającej interesom bezpieczeństwa narodowego USA oraz integralności amerykańskiego i międzynarodowego systemu finansowego.

Sądzę, że musimy uważnie przyjrzeć się temu, jak zachęcić do ich wykorzystywania do legalnej działalności, ograniczając jednocześnie ich wykorzystywanie do działalności złośliwej i nielegalnej. Jeśli zostanie to potwierdzone, zamierzam ściśle współpracować z Zarządem Rezerwy Federalnej i innymi federalnymi organami nadzorującymi bankowość i papiery wartościowe nad sposobem wdrożenia skutecznych ram regulacyjnych dla tych i innych innowacji technologicznych.